Postovani doktore, pre par dana sam vam postavila pitanje u vezi sa dijagnozom astenoteratozoospermia. Odgovorili ste mi da sam trebala poslati kompletan spermogram sto ovog puta cinim. 1979. Godiste dg. Oligoastenozoospermia gr. I volumen 2, 5 ml ph 7, 8 likvefakcija uredna viskoznost uredna koncentracija 18x10 6/ml ukupan broj 45x10 6 leukociti 2x10 6/ml motilitet a 5% b 21% c 14% d 60% morfologija po krugeru ovalne forme 16% akrozomski defekt 14% vakuolizirane 5% mikrocefalicne 7% makrocefalicne 13% amorfne 14% tapering 4% anomalije vrata 11% anomalije repa 16% u ocekivanju vaseg odgovora iskren pozdrav i veliko hvala na savetu.

    Odgovoreno: 10. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Pa ipak je dobro sto ste poslali detaljniji spermogram.
      iz njega se vidi da je infekcija glavni uzrok ovakvog spermograma/poviseni leukociti/.
      znaci infekciju treba istraziti i potom adekvatno leciti.