Postovani, imam 29 god, u braku 2 god. Da li mozete protumaciti spermogram i vase misljenje da li je za vto? Izgled-belicast zapremina ejakulata- 2 likvefakcija- 11 viskoznost -normalna koagulacija -da ph-8, 5 broj spermatozoida ml-38, 5 broj spermatozoida vol-77 pogresivno pokretni-30 pokretni u mestu-5 nepokretni 65 leukocita 8-10 normalne forme-44 abnormalne forme-56 glava-13 vrat-0 rep-43 apstinencija 5 dana. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 08. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Broj dobar.
      smanjen procenat pokretljivih.
      lako smanjen broj spermatozoida normalnog oblika.
      povecan broj leukocita. Ovo govori za prisutnu infekciju koju treba istraziti i adekvatno leciti.
      ako su polno prenosive klice leci se i partnerka. Za vreme lecenja odnosi sa zastitom.
      ocekuje se zacece prirodnim putem nakon lecenja infekcije.