Molim vas da mi protumacite spermogram mog partnera: zapremina ejakulata: 5. 8 ml likvefakcija 35 min. Konzistencija: normalna broj spematozoida: 39. 0 x 10*9/l broj spematozoida: 226. 2 x10*6/l progresivno pokretni spermatozoida: a) 0. 28 b) 0. 14 pokretni: 0. 19 nepokretni: 0. 39 spr-leukociti: 0. 58 *10*9/l spr-vitalnost: 0. 73 spermocitogram: spr-normalne forme 0. 41 spr-abnormalne forme 0. 59 glava 0. 29 vrat 0. 24 rep 0. 06 dužina apstinencije 8 dana. Spermokultura je uredna. Treba li raditi na poboljšanju spemograma ili neka dodatna ispitivanja? Partner nije pušač, niti konzumira alkohol. Hvala

    Odgovoreno: 08. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Sem lako smanjenog broja spermatozoida normalne forme ostali nalaz je uredan.
      ocekuje se oplodnja prirodnim putem.
      mozda bi mogao da uzima: sirup polinesian noni, vital man tab. I resveratrol plus kapsule.
      videti na www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com