Postovani, htjela sam da pitam da li mozda znate kada ce lijek abirateron biti dostupan na nasim prostorima? Moj otac ima karcinom prostate sa matastatskim promjenama na kostima. Ima 57 godina. Terapija koja mu je ukljucena je casodex, zoladex i zometa. Posto sam ocajna i bespomocna spas trazim citajuci razne clanke po internetu jer prosto ne mogu da sjedim i cekam. Vidim da se o ovom lijeku dosta govori i da se predstavlja kao revolucionarno otkrice. . . Da li ce uskoro stici i kod nas. . .

    Odgovoreno: 07. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Koliko znam to je lek koji je jos u fazi ispitivanja.
      arbiteron je inace induktor enzima koji selektivno inhibira sintezu androgena koji
      stimulisu rast carcinoma prostate.
      princio svih lekova koji se koriste kod carcinoma prostate je da fakticki blokiraju dejstvo testosterona koji
      deluje stimulativno na rast celija karcinoma prostate.