Poštovanje, imam par pitanja vezano za problem koji ima moja majka. Ona ima 70 godina, dijagnozu "cystocoela gr. 2" i standardne simptome vezane za taj problem, pritisak u donjem delu stomaka, nelagodnost posle mokrenja, blagi bol. Pošto nema nevoljno ispustanje urina, mada ide relativno cesto u wc (na 2h, 3h) , urolog je preporucio da se još uvek ne operiše. Interesuje me da li bi pomogao neki medicinski pojas za stomak koji bi malo ublažio tegobe? Da li je terapija estrogenom delotvorna u ovom slučaju, pošto sam to negde pročitao, mada urolog nije to pominjao? Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Pojas ne bi pomogao jer se radi o spadu mokracne besike kroz prednji zid vagine.
      posto je gradus jos mali nije preporucljivo operativno lecenje a estrogeni bi dali
      vecu stetu nego korist.
      u sustini treba se boriti protiv infekcije uzimanjem sto vise tecnosti i eventualno biljnih
      dezificijenata/urx ili paraprotexa/. Videti na www. Biobalance. Rs
      operacija bi dosla u obzir ako se gradus poveca i sada se radi endoskopska vrlo efikasna
      operacija sa umetanjem specijalnih mrezica izmedju besike i prednjeg zida vagine.