Molim vas da mi protumacite rezultate spermograma volumen 5 5 ml viskozitet normalan broj spermatozoida 6, 1x10 lit leukocita retki eritrocita nema bakterija retke epitelnih cel nema pokretni 50% nepokretni 50% hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Podaci koje ovako saljete su nedovoljni.
      spermogram se salje isprintovan-izvorno a ne vase tumacenje.
      u ovome sto ste poslali broj spermatozoida je smanjen.
      nije jasan broj leukocita sto je jako vazno jer sve sto je preko 1 je patolosko.
      procenat pokretljivih je dobar a o -formi spermatozoida ne pominjete nista,
      a to je najvaznije za tumacenje spermograma.