Poštovani doktore, moje pitanje se odnosi na otok iznad desnog testisa. Na testisu sam napipao jednu tvrdu kvrgicu oko 2mm na zadnjoj gornjoj strani testisa. Uradio sam analizu krvi i na nalazima nema tragova koji bi upućivali na kancer (bhcg, afp, ldh) . Na ultrazvuku su mi samo pronašli proširenje vena u testisima. Samo me zanima dali kapilari ili vene u testisima mogu da se prikažu u vidu tvrde kvrgice ili je možda u pitanju nešto drugo što ultrazvuk nije prikazao. Može li to biti uzrok u vidu upale semenovoda?

    Odgovoreno: 04. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Bez pregleda je tesko reci cemu pripada tvorevina koju opisujete.
      ali ako ste bili kod urologa i uradili ultrazvuk testisa smatram da je opisana promena bez znacaja.