Nalaz urinokulture od 24. 06 2011: streptococcus agalactiae (gr. B) 2000. Antibiogram: s: ciprofloxacin. Koliko je ova bakterija "opasna", i da li je ova kolicna znatno iznad normale? (kolika je gornja granica?) . Posto sam srcani bolesnik i imam oslabljenu bubreznu funkciju (1, 1ml/sec.) , koje su mere opreza za ciprocinal. Lekove pijem: dimekor (1x1) , karvileks 12, 5mg (2x1) , yurineks (1/2) , sinkum4mg (1/4-5ti dan pauza) , erinorm (25mg) , bensedin5mg (1uvece) . Uz to i bevipleks (1x1) , oligovit (1x1) , omega3max (1x1) . Koji je uzrok nastanka ove bakterije? (nisam imao "odnose") . Imam i po jednu cistu na oba bubrega (1x1cm; 1, 5x1, 3cm) . Da li ciste nastaju zbog bakterija?. Imam peckanje i svrab oko mokr. Kanala. Sobzirom da je: moj: doktor na odmoru, jos nisam poceo sa terapijom. Dali je stanje alarmantno? Molim za vas savet i odgovore na pitanja. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 02. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Streptococus agalactiae je oportunisticka bakterija koja kod odraslih cesto izaziva infekcije zucnih
      puteva i urogenitalnog trakta. Oportunisticka bakterija znaci da te infekcije izaziva kod imunodeficijentnih
      osoba/kod osoba sa slabim imunitetom/.
      kod vas je broj klica u urinokulturi mali, sto govori samo za kontaminaciju, te antibiotik ne mora da uzimate.
      prvenstveno treba da radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom sa puno voca i povrca. Uzimati dosta tecnosti, prvenstveno izvorske vode. Izbegavati stresne situacije. Baviti se fizickim aktivnostima.
      uzimati biljne preparate.
      od preparata bih vam predlozio nekoliko meseci da uzimate paraprotex, probiobalance, resveratrol plus
      i sirup polinesian noni. Preparate uzimati pored lekova koje vec pijete. O preparatima se informisite na www. Biobalance. Rs
      www. Neshacv. Com