Molim vas tumacenje spermograma i da li je moguce doci do spontane trudnoce sa sledecim rezultatima: likvefacija zavrsena manje od 30 min, izgled normalan, viskozitet 0, koagulacija nema, zapremnina ejakulata 4, 2 ml, ph 7, 7, broj spermatozoida 13 109/l, broj spermatozoida 54, 6 109/v, progresivno pokretni 0, 55, slabo pokretni 0, 10, nepokretni 0, 35, leukociti 4-6, fruktoza pozitivan, aglutinacija nema, normalne forme 0, 70, abnormalne forme 0, 30, stepen pokretljivosti 3, oblik kretanja 2.

    Odgovoreno: 02. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Sem smanjenog broja spermatozoida u ml, i procenat pokretljivih i procenat normalnog oblika je u
      granicama.
      prisutna je infekcija koju treba istraziti i pravilno leciti cime ce se broj spermatozoida popraviti.
      postoji mogucnost prirodne oplodnje.