Na koji nacin se leci odlozena likvefakcija? Rezultati spermograma pokazuju da je ona duza od 60 min i parcijalna. Svi ostali nalazi su uredni. Hvala.

    Odgovoreno: 29. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Pod likvefakcijom podrazumevamo "razvodnjavanje"sperme neposredno posle ejakulacije.
      cilj ovog procesa je da se spermatozoidima omoguci kretanje kroz tecnu sredinu.
      vrsi se pod uticajem enzima iz prostate. U normalnim uslovima likvefakcija se odvija u vremenu
      do 30 minuta a maximalno do 60.
      za normalnu likvefakciju je potrebna i optimalna temperatura od 25 do 37 stepeni c.
      poremecena likvefakcija, ako nije znak nepostovanja optimalne temperature za cuvanje sperme posle
      ejakulacije, je znak nekog poremecaja na nivou prostate. Najcesce je to infekcija.
      zato sprovedite ispitivanja u tom pravcu.
      usput vam predlazem da nekoliko meseci uzimate paraprotex i probiobalance tablete kao i
      resveratrol plus kapsule pa da za tri meseca proverite spermogram i likvefakciju.
      videti na www. Neshacv. Com