Poštovani, pre oko nedelju dana osetio sam ziganje u predelu besike, a kasnije i tup ne tako jak bol u predelu bubrega, pre dva dana sam se obratio urologu i uradjen mi je ultrazvuk koji je pokazao da je sve uredu osim sto imam vrlo malo peska u bubrezima i 3mm na ulaznom kanalu u bešici, dobio sam da pijem rowatinex i savetovano mi je da unosim malo više tečnosti i da uradim analizu urina. Na analizi urina sve je bilo isto dobro i receno mi je da imam neku malu bakteriju koju ima i većina ljudi i da se konzumiranjem tečnosti to samo mehanički čisti, a na moje pitanje u vezi peska rekli su da nisu nađeni kristali koji pokazuju prisutnost peska. Moje pitanje je da li je doktor koji je radio ultra zvuk mozda pogresno video tih 3mm koje on smatra da je pesak ili to moze da bude nešto drugo i rečeno mi je da nema potrebe da se radi urino kultura? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 29. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Na ultrazvuku se pesak lepo vidi, ali ako sumnjate ponovite pregled kod nekog drugog
      doktora.
      inace pesak i nije od znacaja.
      uzimajte dosta tecnosti a dat vam je i rowatinex sto je sasvim optimalno i dovoljno.