Postovani doktore, moja devojka je imala problem sa candidom od decembra meseca. Meni su se pojavljivale samo tackce, koje zamirisu neprijatno i prodju posle 3 dana, urolog mi je rekao da stavljam sodu bikarbonu, jednu kasicicu na 1 litar. Tako sam i radio, jer mi se nisu pojavljivali simptomi candide. . . Medjutim maja meseca je zamirisao neprijatno, pojavile su se tackice i poceo je da se peruta. Uradio sam bris glansa i ustanovljena je candida. Pio sam nistatin 3x1 tabletu 10 dana, mazao sam daktanol 12 dana, pa se ponovo javilo posle 3 dana, mazao sam jos 12 dana, opet se javila na glavicu, onda sam kupio canesten 3 vaginalnu kremu 2% , mazao sam je 10 dana i evo posle pauze od 1 dan opet mi se javilo neko crvenilo i kao da je opet poceo da se peruta. Pijem takodje paraprotex. Sta da radim vise? Pomozite! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 26. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Prvo candidu mora da leci i partnerka a odnosi za svo to vreme da budu sa zastitom.
      dobro je sto uzimate paraproteks ali uz njega mora da ide i probibalance/probiotik/.
      terapija po nekada traje vise meseci ali na kraju bude uspesna.
      za preparate videti na www. Calivita-srb. Com