Postovani, jako bi nam znacilo ako bi od vas dobili tumacenje nalaza spermograma. Najvise nas brine mali procenat pokretnih spermatozoida i leukociti, planiramo trudnocu. Da li bi trebalo da se ponovi analiza sa spermocitogramom? Hvala puno. Srdacan pozdrav spermogram beličast beličast patološke forme 32% ne volumen2. 2 2. 0 – 5. 0 ml likvefakcija normalna < 30 minuta ph7. 9 7. 0 – 8. 0 leukociti 2-3 ne broj spermatozoida88. 0 20 – 250x10*9/l eritrociti - ne pokretni spermatozoidi52% > 50% epitelne ćelije - ne slabo pokretni spermatozoidi20% - fruktoza 1. 0 1. 0 nepokretni spermatozoidi28% < 30% aglutinacija spermatozoida - - normalne forme 68% > 55%

    Odgovoreno: 26. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Ovo niste korektno dostavili sto mi otezava interpretaciju. Molim da mi isprintujete
      nalaz spermograma i da ga posaljete izvorno bez komentara.
      prisustvo leukocita inace vam govori za prisutnu infekciju koju treba
      da istrazite i korektno lecite, jer je ona najverovatniji uzrok smanjenog procenta pokretljivih
      spermatozoida.