Postovani doktore, vec godinu i po dana imam problema sa bakterijama koje mi prouzrokuju iritaciju na glansu penisa a u novije vreme i u samom mokracnom kanalu. Prve simptome sam osetio sredinom pretprosle godine i negde u septemru iste godine koristio antibiotik koji je privremeno resio problem. Od maja prosle godine sam non-stop po lekarima pokuasavajuci da resim svoj problem koji se neprestano ponavlja a po bezbrojnim nalazima brisa uretre svaki put je u pitanju neka nova bakterija koju uspem antibioticima otkloniti ali posle 15-tak dana pojavi se neka druga i tako u krug, bez antibiotika sa nitroxolin forte tabletama ili mnogobrojnim cajevima koje sam probao a i sada pijem nista nemogu resiti, koristio sam i oralno mnogobrojne antibiotike i kreme (gentamicin, triderm, didermal. . .) sadsnji urolog (a inace zbog nevidjene i krajnje neljubaznosti, nepostovanja prema pacijentu i nevolje da me i saslusa sta zelim reci morao sam da zamenim prethodnog, a iz primera moga ujaka koji je njegov pacijent znam da narav menja samo kada mu se gurne novac u dzep a ja nazalost novca nemam) je probao sa didermalom pa sa nitroxolin kapsulama pa sada trazi nalaz spermograma i spermokultire koje sam vec 2 puta radio gde je spermokultura uvek negativna a spermogram na nekom prihvatljivom minimumu, vise puta sam radio nalaze krvi i urina i uvek je bilo sve uredu (prvi mlaz mokrace bih odbacio) sto se tice bolova znam ponekada ali ne cesto recimo jednom u mesec ili 2 meseva osetiti ostar iznenadni bol u predelu donjeg dela besike, poput uboda noza od koga kolena pokleknu pre dve nedelje je bilo zadnji put, zatin lagani unutrasnji bol rekao bih takodje u donjem levom delu besike i u urinarnom kanalu penisa kao i iritaciju ili dol glansa. Imam ponekada bol u predelu zuci ili vrha jetre ali ultrazvukom od pre 8 meseci nije nista nadjeno ni u zuci ni sto se tice prostate ili besike. Na samom glansu penisa od pre 5-6 meseci je za mene vidljva blaga promena izgleda samog vrìha penisa i izlaza kanalica koji je poprimio nekako blagi izgled kao da je malo izasao napolje, nesto slicno hemoroidima ali bez podliva i pri jednom od tretmana gentamicinom to se prvog dana nadulo da bi tokom drugog dana primene terapije pa i nadalje splasnulo i vratilo se u njegov sada vec uobocajen oblik. Sto se tice higijene obavljam svakovecernu higijenu i sa svakodnevnim menjanjem 100% -tnog pamucnog sirokog donjeg rublja i cak i nesedam vec cucim na wc solji za vreme velike potrebe, spavam sam i nemam devojku jer je prethodna 2 puta pokupila bakterije od mene i pre 6 -7 meseci sto je bilo i razumljivo i imala je i moju podrsku u tome otisla drugome. Hmmm ne znam sta jos reci, mozda sam nesto i izostavio. . . Sve ovo ima i veliki psiholoski pritisak na mene i pocinje da ima uticaja na moje psihofizicko stanje koje razumom kontrolisem ali posledice ovakvog zivota osecam i na um i na telo. Molio bih vas da mi date koji savet, vase mislenje o tome sta mi valja ciniti! Unapred sam vam mnogo zahvalan na vasem trudu i vremenu!!! Zeleo bih od vas savet sta mi valja ciniti jer moj lekar opste prakse sleze ramenima, a urolozi me vrte u krug i zalecuju posledice dok sam uzrok nemaju odgovora

    Odgovoreno: 22. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Problem koji imate vise ne pokusavajte antibioticima da lecite.
      pretpostavljam da imate kandidijazu koja je dosta ucestala kod ljudi koji koriste nekontrolisano
      antibiotike i kod onih sa oslabljenim imunitetom.
      zato vam predlazem da radite na jacanju imuniteta prevashodno pravilnom ishranom sa dosta
      voca i povrca. Da izbegavate stresna stanja. Da uzimate dnevno 2-3 litra vode i da koristite
      fitoterapiju. Od fitopreparata vam predlazem rhodiolin, paraprotex, probiobalance i sirup
      polinesian noni.
      o njma se obavestite na www. Biobalance. Rs
      www/calivita-srb. Com