Poštovani, moj otac ima 73 godine i ustanovljen karcinom prostate. Karcinom je u kapsuli prostate i nalazi su pokazali da se nije širio dalje (tj. Da nije metastazirao) . Doktor je predložio operaciju, međutim on je hronični bolesnik već 11 godina (imao je izliv krvi na mozak) i ne znamo da li može da podnese takvu vrstu intervencije ili ne. Već 2 godine je konstantno na kateteru i ima prisutnu bakteriju ešerihije koli. Kateter mu se menja na svake 3 nedelje, međutim posle promene katetera 2-3 dana ima problem sa temperaturom, pritiskom, tahikardijom. . . Molim vas za savet, šta raditi u vezi operacije, a imajući u vidu njegovo opšte zdravstveno stanje? Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Vas otac je nepotrebno vec dve godine na stalnom kateteru.
      prilikom menjenja katetera je normalno da nekoliko dana ima povisenu temperaturu i
      da se lose oseca a sto je moglo da se izbegne blagovremenim operativnim zahvatom.
      niko nece vaseg oca podvrgniti operativnom zahvatu ako njegovo stanje to ne dozvoljava.
      misljenja sam da se otac sto pre resi na operativno lecenje a urolozi ce odluciti da li na radikalnu
      ptostatektomiju ili neki drugi nacin operatovnog resavanja. Ovde prevashodno mislim na
      turp/transuretralnu elektroresekciju/.