Dijagnostifikovana mi je varikocela na levom testisu, spermogram je uredan. Najveci problem mi predstavlja nelagodnost u neretko tupi bol u testisima, a cuo sam i da vremenom od varikocele testis moze da se smanji i atrofira na kraju. Moje pitanje je da li postoji neka moderna alternativa operaciji, lekovi, kreme, ishrana? Na sta jos treba obratiti paznju, kakav ves nositi, najbolja pozicija za spavanje? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 21. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Ako je spermogram dobar onda je iluzorno operisati varikocelu i to jos na levom
      testisu gde je to skoro fizioloska stvar zbog anatomske varijacije /leva vena testisa se pod pravim uglom uliva u
      levu venu renalis/.
      nisam siguran da su bolovi koje opisujete zbog varikocele. Pre ce biti da su od zapaljenja prostate.
      mozete uzimati omega 3 masne kiseline, sirup polinesian noni, vital man tab. I eventualno
      liquid hlorophila. Videti na www. Calivita-srb. Com