Postovani. Imam jako veliki problem dijagnoza je azoospermia (totalno osustvo spermatozoida. Imam klinca od devet godina iz prvog braka, u drugom braku sam vec cetiri godine i nemamo dece. Radjena mi je i biopsija testisagde su nadjeni spematozoidi u kanalima. Pa vas molim za iskren savet sta dalje. Unapred zahvalan na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Sem vantelesne oplodnje nista drugo ne dolazi u obzir.
      sada se u centrima koji to rade, spermatozoid koji je dobijen punkcijom iz testisa ili epididimisa, injekciono
      unosi u citoplazmu jajne celije/icsi/. Jos naprednija je metoda imsi gde se injekciono u citoplazmu unosi
      morfoloski izabran spermatozoid /najbolji/.
      samo treba da nadjete centar u kome se to radi.