Postovani vece duze vremena imam bolove u lijevom bubregu isla sam doktoru i rekao mi je. . . . . . . . . . . . . . Obostrana kalkuloza bubregaparenhim, izmjenjen nejasne konture, narocito lijevo izrazen meteorizam. . . . . . . . Dg>calculosa renails, pre dva mj. Sam radila snjimanje lopte ivu i tu su mi rekli lijevi bubreg u hipofunkciji zatupasto, izjenjenog casicnog sistema, radila sam nalaz urina i sedimentacije. . . . . Se 25. . . . . . . . . . . U zadnjih dva dana umirem od bolova odem na infuziju i malo me popusti. . . . . Zanima me dali je ovo nesto opasno. . . . . . . . Molim vas odgovorite mi hvala punooo

    Odgovoreno: 17. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Imate kamenje u levom bubregu, verovatno i infekciju sto izaziva bubrezne bolove.
      istovremeno je bubreg ostecen.
      zato morate da se oslobodite kamenja.
      nadjite urologa, urolosku kucu gde to moze da vam se zavrsi, odnosno gde moze da vam se razbije kamen ili operise
      svako cekanje sve vise ostecuje bubreg.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #83742

    • Postovani posjetila sam urologa i ovo mi je napisao u interpolarnoj regiji lijevog bubrega vidi se hipoehogena pona promjera oko 34x30mm prominira izvan vanjske konture mjestimicno je pojacana vaskularizacijakolor dopleromi nalaz je otvorene etiologijea moze odgovarati parenhinskom nodusu. . . . . I za dva dana trebam da uradim ct abdonema. . . . Zanima me jeli ovo nesto opasno hvala puno