Postovani, imam 73 godine i uvecanu prostatu. Tumor markeri u redu. Pijem preparat saw palmetto koji mi veoma koristi. Pre pet nedelja sam nazebao i dobio cystitis (urin: 90-100 le, l5-20er, mase bakterija) . Imao sam visoku temperaturu, preko 39, ali su me setali u dz nedelju dana, dok nisam prestao da mokrim i odneo rezultat urina. Dobio sam ciprocinal 500 mg 2x1, tamsol, finasterid sandoz, stavljen mi je kateter i sve je odavalo da lecenje ide na bolje. Isao sam na kontrole i zamene katetera redovno. Nakon mesec dana, dobio sam visoku temperaturu, bez ikakvih simtoma, osim celokupne slabosti, pio febricite i nakon 7 dana otiso kod urologa (bio odsutan i niko nije mogao da me primi, odnosno rekli su mi da je kateter u redu i da dodjem sledece nedelje) , koji mi je skinuo kateter. Posto sam mokrio na sat vremena tokom noci, otisao sam sutradan, vratio mi je kateter, prepisao monural 1 x nedeljno (mesec dana) . Ja imam visoku temperaturu, 38-39, urinokultura ce biti gotova tek 17. Popodne i ja ne znam sta da radim do ponedeljka. Lekar opste prakse mi je predlozio da uzmem cedax, kao odlican antibiotik, ali ja ne znam da li smem da ga uzimam bez saglasnosti urologa i u kombinaciji sa monuralom. Takodje se plasim da nista ne preduzmem i cekam do ponedeljka i da me isrpljuje visoka temperatura, a i plasim se da ne dodje do sepse, upale bubrega. . . Molim vas da mi odgovorite sta da radim, jer se osecam beznadezno. Bio sam u dezurnim sluzbama u pola noci sa temperaturom, ali odgovor je-kateter je u redu, javite se vasem lekaru. Unapred zahvalan na odgovoru. S postovanjem, radoslav

    Odgovoreno: 16. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Ako ste u mogucnosti javite se nekoj privatnoj ordinaciji koja moze nekoliko dana da vam
      ukljucuje longacef 1. 0 u infuziji.
      mozete pokusati i sa cedaxom.
      uzimajte dosta tecnosti.