Postovani, zamolila bih za odgovor vezan za tumacenje analize urina i urinokulture. U drugom stanju sam (21. Nedelja trudnoce) - i poslednje 3 nedelje nakon mokrenja osecam bol u donjem stomaku koji je poprilicno ostar (jacinu bola bih uporedila sa osecajem kojeg se secam jos kao dete - kada sam brze hodala ili trcala ponekad sam osetila bol (mislim u slezini) sa leve strane) i traje (do oko 30-ak min, naravno da se ne javlja bas nakon svakog mokrenja i ne bas svakog dana u te 3 nedelje, vec sporadicno, ali se navraca) . Isti bol osecam ponekad i prilikom mokrenja (najcesce kada je besika vise puna) . Peckanja gotovo da i nema (par puta sam osetila, ali slabo i daleko manje puta od pomenutog bola) . Uradila sam analizu urina i urinokulturu + crp. Evo rezultata: analiza urina: ========= izgled: slabo zamucen boja: zut reakcija: 6 spec. Tezina: 1. 02 leukociti: 1-2 eritrociti: 1-2 epitelne celije: malo bekterije: malo proteini, glukoza, ketoni, bilirubin, urobilinogen, hemoglobin, nitriti, askorbinska kiselina, cilindri, kristali: / ostalo: malo sluzi urinokultura: ========== patogene bekterije i gljivice nisu izolovane. Crp: === <8mg/l zamolila bih da mi protumacite ove rezultate i odgovorite da li je moguce da ima peska u urinu pa otuda bol? I da li je neophodno da uradim jos nesto kako bih otkrila da li imam problema sa urinarnim traktom (imajte na umu da sam u drugom stanju) . Na uz pregledu kod ginekologa - doktorka tvrdi da je sa trudnocom sve ok i da ne bi trebalo da je bol vezan za samu matericu i trudnocu. Ja se brinem zbog pomenutog bola, jer je beba zbog starosti trudnoce jos uvek u donjem stomaku (ispod pupka) . Doduse - cini mi se da bol koji osecam jos malo nize (i to po sredini - simetricno levo i desno) . Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Nalaz u urinu i urinokultura iskljucuju infekciju?
      mozda mozete da doradite jos vaginalni sekret/grupa/ i briseve na hlamidiju i mikoplazme.
      uradite i ultrazvuk bubrega i besike. To su sve bezbedne pretrage.
      ako ovi nalazi nista ne pokazu predlazem da uzimate: new life, omegu 3 i probiobalance. Svi
      su preporucljivi u trudnoci.
      videti na www. Biobalance. Rs
      www. Neshacv. Com