Postovani, već sam vam se obraćala i molim vas za još jedan odgovor, radi se o mom sinu, ima 10, 5 meseci, prilikom jednog redovnog pregleda pronašli su mu mobilni testis, medjutim, na drugom pregledu su mi rekli da su to u stvari visoko podignuti testisi i dali su mi uput za dečiju kliniku tirševa, uz objašnjenje da će verovatno to morati da se sredi operativnim putem, pa vas molim da mi objasnite o kakvoj se operaciji radi, da li postoji neki rizik i koliko traje oporavak. Unapred hvala. Pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Pa ako vam je na jednom pregledu receno da su to mobilni testisi a na drugom visoko podignuti
      testisi najbolje je da sacekate pregled kod doktora koji to operisu. Oni ce vam reci da li se to
      mora ili ne operisati.
      inace operacija bi bila rutinska kao kod spustanja testisa u skrotum.