Postovani, djevojcica stara 6 god, lijecena je od cistitisa, e. Coli je bila 10 na 7. Na uzv je ustanovljeno da na desnom bubregu izlaz pijelona mjeri 6mm. Uz profilaksu cefaleksinom, djevojcica je upucena na pretrage dmsa i uroflow sa emg. Rapitala sam se za te preglede, i voljela bih znati vase misljenje, sobizrom da je ovaj drugi pregled prilicno traumatican za dijete, ai kako sam cula, siguran put za dobijanje nove infekcije. Da li je neophodan? Da li je to prosirenje od 6 mm indikativno za takav pregled? Dijete inace normalno mokri. Unaprijed hvala pozdrav

    Odgovoreno: 15. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Pa mozete potraziti i drugo misljenje k0d drugog decijeg urologa ili nefrologa.
      inace predlozena pretraga je mozda traumaticna za devojcicu ali sto bi bila siguran put za
      dobijanje infekcije?
      pretragama se zele iskljuciti moguce urodjene malformacije.
      iscitajte malo o uro infekcijama eserihijom. Mozete i na ovom sajtu u pitanjima na tu temu.