Imam sina od 10, 5 meseci i ima mobilni testis, koji je nekada na svom mestu, a nekada se popne gore, medjutim ja uvek mogu da ga spustim, jer se popne u predeo prepona. Na poslednjem sistematskom pregledu pedijatar nam je rekao da se to mora srediti do prve godine, a ako se sam ne spusti da se mora operisati. Zanima me kada se to operiše, da li postoji neki rizik i koliko traje oporavak? Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Ako se stvarno radi o mobilnom testisu onda se on u principu i ne operise jer se pretpostavlja da ce
      vremenom zbog rasta testisa /povecanja tezine/ sam "spasti"- ostati u skrotumu.
      medjutim morate konsultovati decijeg hirurga da se tacno proveri da li se stvarno radi o
      mobilnom testisu.