Postovani doktore imam problem-nakon mokrenja osecam bol u predelu iza testisa (jako iritirajuci bol-cini mi se da pece i boli u isto vrema) i koji se pruza do glave penisa. Ovaj bol se narocito intezivira nakon odnosa. Jutru kada odem da mokrim-moram blago da se napnem da bi mokraca krenula. U toku dana dosta cesto idem da mokrim-obicno su to kratki, tanji mlazovi mokrace praceni tistecim bolom. Nakon mokrenja imam utisak da se taj osecaj bola smanji, ali i dalje je prisutan i intezivira se do narednog mokrenja. Dogadja se i da imam nagli nagon za mokrenjem. Moram napomenuti da imam blago uvecanu prostatu i pesak u mokraci. Takodje imam 24 godine. Interesuje me sta to moze da bude, i da mi kazete sta bih od lekova mogao da pijem. Mislio sam da pocnem da pijem prostamol uno kapsule pa me interesuje vase strucno misljenje u vezi s tim. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 09. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Ocito je da se radi o sinptomima uretroprostatitisa pa to morate bakterioloski ispitati i pravilno
      leciti. Zato uraditi laboratorijski pregled mokrace i krvi, urinokulturu, spermokulturu i briseve
      uretre na bakterije, gljivice, hlamidiju i mikoplazme.
      lecenje bi doslo u obzir posle nalaza i obuhvatalo bi obavezno i lecenje partnerke a i odnose sa zastitom do
      izlecenja.
      prostamol uno nije lek za vase stanje.