Koji je najbolji nacin za utvrdjivanje da li neko muskog pola ima hlamidiju?

    Odgovoreno: 04. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Naat testovi (nucleic acid amplification tests) .
      ovi testovi pronalaze genetski materijal bakterije hlamidije. To su najosetljiviji dostupni testovi. Ovo znači da su veoma precizni i da je veoma malo verovatno da dobijete lažno pozitivan rezultat testa. Pcr testovi (polymerase chain reaction) su primer naat testova. Ovaj hlamidija test se takođe može raditi i na uzorku mokraće.