Postovani, moje pitanje ce verovatno biti opsirno i izvinjavam se zbog toga. Imam 17 godina i mislim da imam retrogradnu ejakulaciju. Vec sam bio kod urologa, ali mi on nije pomogao. Kad posle ejakulacije uriniram mokraca mi je ponekad mlecasto zuta, ponekad mokraca ima normalan izgled osim sto sadrzi verovatno spermu, ali ne u toj meri. Dosta sam o ovom problemu nasao na internetu, ali molim za odgovor strucnog lica. Kao prvo kad ejakuliram ukoliko sad vrlo opusten izadje jedan deo semene tecnosti, ono sto me najvise zabrinjava jeste to sto je jedan deo belicast/siv kako bi trebalo da izgleda, a onda u jednom momentu postaje sve vise prozirno. Ne pijem nikakve lekove za krvni pritisak i nisam imao dijabetes. Zapravo, ne pijem nikakve lekove. Cuo sam da povreda kicmenog stuba moze da izazove retrogradnu ejakulaciju, imam blagu skoliozu (8% ) , bio sam kod neurologa po nalogu urologa, i neurolog je rekao da je sve to na psiholoskom nivou, da sam verovatno pod stresom, sto je sada delimicno tacno jer me ovaj problem krajnje zabrinjava, ali nisam bio nervozan ili pod stresom pre ovoga. Da li skolioza moze biti uzrok retrogradnoj ejakulaciji? Takodje urolog kod kog sam bio mi je preporucio lek koji se zove ditropan. Ono sto me zabrinjava jeste to sto sam na internetu nasao da ovaj lek ima za cilj da smanji aktivnost besike i "curenje mokrace", a zar meni nije cilj da pospesim rad tih misica kod besike kako bi se oni zatvorili i kako semena tecnost ne bi isla nazad u besiku. Nemam visok krvni pritisak, nemam skleorozu, nisam niti imam dijabetis, imam skoliozu 8% . Ukoliko mi je nerv ostecen da li ima bilo kakve sanse za oporavak, i najvaznije, da li cu moci da imam decu ako je retrogradna ejakulacija neizleciva u mom slucaju? Hvala na vasem strpljenju, jos jednom se izvinjavam na ovako dugom i opsirnom pitanju. Mozete li da mi kazete koje lekove (ako takvih uopste ima) bi doktor urolog trebao da mi preporuci, tako da znam sta da ocekujem? Hvala!

    Odgovoreno: 08. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Prvo, mislim da vi uopste nemate retrogradnu ejakulaciju.
      zato predlazem da odete u neku laboratoriju i da trazite da vam se uradi pregled mokrace
      i da prvenstveno u sedimentu traze spermatozoide. Ako ih nema nemate re.
      drugo, uradite spermogram sa spermokulturom da vidimo kakav je spermogram.
      trece prekinite sa uzimanjem ditropana.
      nalaze mi posaljite na moj e mail: bocokic@gmail. Com