Molim vas da mi protumacite spermogram: volumen 2. 9x 10 na 3/ l izgled: belicast ph 8, 0 br. Spermatozoida u l 120 (x10 na 9/l) pokretnih po 30 minuta 0. 47 arb. Jed. Slabo pokretnih 0. 21 nepokretnih 0. 32 normalni oblici: 0. 71 patoloski oblici 0. 29 odredj. Viskoziteta: 0 leukociti u vidnom polju: 0 eritrociti: 0 epitelne celije: 0 agluscinacije sp.: 0 fruktoza: 1. 0 hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Pored postojanja leukocita koji govore za infekciju, ako ste dobro preneli, broj, procenat pokretljivih
      i procenat spermatozoida normalne forme su dobri.
      sa ovakvim nalazom je moguce prirodno zacece.