Molim vas da mi protumacite dijagnoze bhp. Ruc. Diabetes mel. Promenjen stalni kateter, pokusati da se izvadi stalni kateter, da nastavi da uzima tamsol i dalje 3 meseca. Molim vas da mi kazete sta bi jos mogao da uradim, ili mi dajte neki savet. Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Bhp znaci benigna hyperplazia prostate/adenom/.
      ruc -retencio urinae completa/kompletni zastoj mokrace-ne moze da mokri/. Zato je
      nosio stalni kateter.
      diabetes mellitus-secerna bolest.
      ovde se radi o adenomu prostate. Pokusava se lekovima da se leci da ne bi nosio stalni kateter.
      predlog i krajnje resenje bi bila operacija prostate ako to opste stanje i stanje kardiovaskularnog
      sistema dozvoljava.