Postovani u spemokulturi mi je izolovana bakterija enterococcus faecalis. Poceo sam sa terapijom ciprocinalom, po uradjenom antibiogramu. Zanima me da li se ova bakterija moze preneti oralnim seksom (bez zastite) , i ako moze sta je potrebno od briseva da partnerka uradi kako bi ustanovili da li je i ona zarazena ovom bakterijom? Receno mi je od strane urologa da odnose mogu da imam bez problema, naravno sa zastitom. Hvala unapred. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Enterokok nije bakterija orofaringealne regije.
      partnerka moze imati ovu bakteriju pa moze uraditi vaginalni i cervikalni bris.
      iz tih pregleda ce te znati da li i ona treba da se leci.
      ostalo kako vam je rekao urolog.