Postovani, molim vas za komentar rezultata spermograma i spermocitograma: normalne forme: 29 abnormalne forme: 71 glava: 52 vrat: 0 rep: 19 izgled: belicast zapremina ejakulata: 2 likvefakcija: 5 viskoznost: povisena koagulacija: da ph: 8 broj spermatozoida/ml: 56 broj spermatozoida/vol: 112 progresivno pokretnih: 30 pokretnih u mestu: 10 nepokretnih: 60 leukociti: 16-18 da li je potrebno raditi dalje analize i koje? Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Broj dobar.
      smanjen procenat spermatozoida normalne forme.
      lako smanjen procenat pokretljivih.
      prisustvo leukocita govori za postojanje urogenitalne infekcije.
      infekcija je i uzrok ovakvog spermograma.
      treba je istraziti i pravilno leciti.