Imala sam upalu desnog bubrega. Urinokultura pokazala prisustvo escherichie coli. Inace imam policisticne bubrege, nasledno. Pila sam 7 dana pipem, zatim 5 dana ciprocinal. Dobila sam da pocnem da pijem 10 dana nofocin 400mg 2x1. U uputstvu sam procitala niz kontraindikacija i oprez za jetru i bubrege. Da li mozete da mi kazete nesto vise o ovom leku?

    Odgovoreno: 30. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Nolicin/norfloxacin/ je lek iz grupe fluorohinolona.
      dosta su korisceni lekovi, narocito u urinarnim infekcijama.
      neželjena dejstva su retka, veoma blaga i nestaju sa prestankom primene leka. Uglavnom su to gastrointestinalni poremećaji i osip po koži. Artropatija je karakteristična za mlađe osobe.
      kao i svi lekovi ima i korisna i nezeljena dejstva.
      bezbedniji ste sa: oxymax kapi, paraprotex tab. Oregano kapi i probiobalance tabletama.
      videti na www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com