Živim sa ženom već 3 godine u braku i želimo da imamo bebu i nikako da ostane u drugom stanju i počeo sam da idem kod urologa a ona kod ginekoliga (kod nje je sve bilo dobro) bio sam 3 puta na spermogramu i nisu našli spermatozoide, radio sam termoviziju testisa rezultat je bio dobar, 3 puta sam radio dopler sonografiju vena skrotuma i testisa zaključci svih nalaza su bili uredni. Bris uretre na chl. Trachomatis, ureaplasmu, mycoplasmu, kks, se, urin, kreatinin, šuk i hepatogram svi ovi nalazi su bili dobri (normalni) . Posle svih ovih nalaza urolog me poslao da uradim hormone. Rezultati su: fsh 6. 12 mlu/ml lh 5. 43 mlu/ml prolaktin 102. 20 lu/ml testosteron 4. 46 ng/ml estradiol 52. 01 pg/ml analiza je urađena sa reagensom roche i na kraju me poslao urolog da uradim bipopsiju testisa sa obe strane. U izveštaju piše: " pacijent se javlja na kontrolni pregled. U ph nalazu se nalaze element popunog sazrevanja epitela ali nisu nađeni spermatozoidi. Indikovano je da se kod pacijenta uradi mikropunkcija testisa te da biolog posmatra odmah da li postoje spermatozoidi ili ne. Dg: azoospermia" molim vas za pomoć, savet dali ima mogućnosti da žena ostane trudna od mene. I ako ima kome, gde mogu da se obratim.

    Odgovoreno: 29. 05. 2011.
    • Poštovani,
      U takvim slucajevima se danas posle punkcije testisa ili epididimisa, pod uslovom da se nadju spermatozoidi,
      radi icsi /injekcioni unos spermatozoida u citoplazmu jajne celije/. Potom se takva jajna celija inplantira u uterus.
      u mnogim se kucama sada radi imsi/injekcioni unos morfoloski odabranog spermatozoida, znaci zdravog,
      odabranog spermatozoida/.
      neka se supruga informise kod ginekologa gde oni salju slucajeve sa azospermijom za ove
      procedure.