Dg-hydroneprosis l. Sin. Malrotatio renis dex. Doktor je dao takvu dijagnozu, a mi neznamo sta znaci. Molim vas da nam pomognete.

    Odgovoreno: 25. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Hidronefroza znaci prosirenje bubreznih supljina razlicitog stepena sa stazom mokrace i povecanim
      pritiskom u bubregu. Uzrokuje je anatomska ili funkcionalna prepreka na nivou ureteropijelicnog
      segmenta.
      malrotacija je urodjena anomalija bubrega pri kojoj bubreg nije u normalnom polozaju. Normalni
      polozaj je kada je karlica/pijelon/bubrega medijalno polozena. Postoje anomalije sa zaostajanjem u rotaciji
      /pijelon je napred/ i anomalije sa vecom rotacijom/pijelon pozadi/.