Postovani doktore, moj svekar je operisan od prostate 2006 g. Pronadjen je maligni tumor prostate 70% . Bio je i na zracenju u knez selu od 13 januara do 26 februara2010 god. Stalno ima bolove u glavicu penisa, samo prilikom hoda, prilikom mirovanja ne. Davao je psa na kontrolu i rezultati su 16, a za nedelju dana je opet (misleci da je greska) davao opet krv na anlizu za psa i rezultati su bili 22. Redovno pije lekove tamsol (1 dnevno) tri godine. Odgovorite mi, molim vas, zbog cega dolazi do bola i zasto su toliko povecani rezultati i treba li jos neka ispitivanja i lekove da uzima? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 23. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Pa ako je nadjen maligni tumor prostate pri operaciji/adenocarcinom prostate/onda tako i treba da se tretira.
      tamsol nije lek za karcinom.
      predlazem da se javi urologu i da ide na onkoloski konzilijum.