Poštovani doktore, želim da mi iznesete vaše iskreno mišljenje u vezi rezultata mog spermograma, koji su sledeći: zapremina ejekula: 2, 1 izgled: beličast ph vrednost: 7, 2 broj spermatozoida: 22 miliona pokretnih spermatozoida: 30% slabo pokretnih: 40% nepokretnih: 30% leukociti u vidnom polju: 5-6 normalne forme: 60% patološke forme: 40% recite mi, kakvi su po vama izgledi da ja sa ovakvim nalazom u skorijoj budućnosti postanem otac i koliko mi pušenje umanjuje šanse za tim? Inače, ne pušim puno (paklica cigareta na dva dana) , dok alkohol ne konzumiram. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 21. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Sem nalaza leukocita, ostali nalaz spermograma je u dozvoljenim granicama
      sto bi trebalo da bude garancija za prirodno zacece.
      leukociti su znak infekcije pa je sa vasim urologom istrazite a potom i lecite.
      pusenje negativno utice na spermatogenezu iz cega izvucite zakljucak.