Postovani, zamolio bih vas da mi analizirate nalaz spermograma: spolna apstinencija 3 dana ph 8. 5 volumen 3. 5 viskoznost 3 broj spermatozoida 24x10 na šestu: ) broj sperm. U ejakulatu 48x10 na šestu progresivno pokretni u pravcu 8 slabo pokretni u pravcu 14 pokretni u mjestu 2 nepokretni 7. 6 leukocita 0. 4 vitalnost spermija 24/76 fruktoza 4. 5 bakterije: u nalazu pise "nesto"

    Odgovoreno: 21. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Smanjen je procenat pokretljivih kao i broj vitalnih spermatozoida.
      sledeci spermogram uradite u drugoj laboratoriji.
      verovatno je infekcija razlog ovakvog spermograma pa je treba ispitati.