Moj sin ima 15 godina, aktivno se bavi fudbalom od svoje pete godine i na sistematskom pregledu doktorica nas je uputila kod urologa gde mu je dijagnostikovano varicocele testis 1. Sin gr i (e3, to, tko) . I86. 1 uradili smo ultrazvuk testisa i rezultati su sledeci: desni testis dimenzija 42x21x20mm, levi testis dimenzija 38x21x21mm, oba testisa su homogene ehostrukture. Vene pamp. Pleksusa levo u miru 3, 9mm, pri valsalvi 4, 2mm, tortuozno izmenjenog izgleda. Pošto je predložena operativa, recite mi da li je to moguće uraditi kasnije i kada, a da ne bude kasno?

    Odgovoreno: 17. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Kod vecine ljudi postoji varikocela sa leve strane zbog specificnog ulivanja vena levog testisa
      u venu levog bubrega. Vene testisa se ulivaju pod pravim uglom u levu renalnu venu dok je na desnoj strani
      drugacije, odnosno vene desnog testisa se ulivaju u venu cavu ali ne pod pravim uglom te je pritisak u
      venama desnog testisa manji. Prosto receno leva varikocela je skoro normalna stvar.
      ako vas sin bude imao problema sa spermogramom sutra kada se resi da radja decu onda moze operisati
      tu varikocelu. Ako bude pravio decu nece je operisati.
      da zakasni sa operacijom ne moze.
      ako vam nesto nije jasno evo vam moj mobilni: 063 1983 742