Postovani, imam 23 godine. Kada sam imala 5 godina dobila sam prvu upalu besike. Izazivac je uvek bila escherichia coli koju su godinama lecili antibioticima. Posle par godina ona se povukla, medjutim pre 4 godine se ponovo vratila. Imam non stop jake upale besike, bolove pri mokrenju, nagon za mokrenjem. Antibiotici nisu problem posto nije rezistentna ni na sta, brzo se izleci antibioticima (cak i baktrimom) , nalaz bude uredan i za 10ak dana se ona ponovo javi. Antibiotici su mi propisivani non stop. . . Doktorka je probala sa nitroxolinom 4 meseca, ali ubrzo po prestanku ispijanja, opet sam dobila upalu besike. Imam partnera, koristimo zastitu (trazimo bez spermicida) , pijem dosta vode, trudim se da se cesce tusiram. Pre mesec dana dijagnostikovan mi je pesak u oba bubrega, dosta uratnog taloga u besici i besika zadebljale mukoze. Preporucen mi je rowatinex, 3x dnevno, dosta vitamina c, uvin caj mesec dana (iako znam da se uvin caj i vitamin c ne piju zajedno, i iako je uvin caj hepatotoksican i ne sme se tako dugo piti) , vranilova trava, persun. Da li imate jos neku ideju, sta da probam? Da li mi se infekcija vraca zbog tog peska u besici? Da li smatrate da je terapija odgovarajuca i da li imate neki drugi savet za mene? Ovo stanje poprilicno onesposobljava moje svakodnevne aktivnosti. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Prvo se potrudite da procitate odgovore sa slicnim problemom na ovom sajtu.
      ne treba mnogo da insistirate na potpunoj eradikaciji ove bakterije jer kod nekih ljudi to nije moguce.
      dobro je sto uizimate puno tecnosti i cajeva. Radite na jacanju imuniteta
      ja mojim pacijentima ordiniram tab. Urx, kapi oregano i tab. Probiobalance.
      za vise na www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com
      ili se mozete javiti na moj meil.