Postovani, pre 2 nedelje prilikom pokusaja odnosa sa devojkom doziveo sam preranu ejakulaciju, pre penetracije. To mi se dogodilo i pre par dana. Dugo nisam imao odnose, a prilikom odnosa pre nisam uopste imao takvih problema. Takodje od tog momenta pre dve nedelje i prilikom masturbacije, dogodi mi se da cim dostignem punu erekciju vrlo ubrzo ejakuliram, sto mi se pre tog momenta takodje nije dogadjalo. Takodje mislim da sam za drugi put prerane ejakulacije poprilicno doprineo sopstvenom psiholoskom tenzijom opterecujuci se prvim putem i bojaznoscu da sve bude ok. . . Kada sam sa devojkom vrlo lako dozivim erekciju na male stvari (mazenje, poljupci) jer mi se bas svidja, a kada ostanem sam tesko uspevam da dozivim punu erekciju, a i kada uspem to kratko traje do ejakulacije. . . Dogadjalo mi se da od tog trenutka pre 2 nedelje takodje prilikom erekcije, a i posle ejakulacije nekad osetim blagi bol sa leve strane donjeg dela penisa i u levom testisu. Malo je reci da me ovo sve prilicno pritiska i zeleo bih da dobijem i neko strucno misljenje osim misljenja roditelja, prijatelja itd. . . Cini mi se da je sve na psiholoskom nivou, i pokusavam da se maksimalno opustim povodom ovog pitanja i da ne razmisljam o tome, ali to ne uspeva bas stalno. . . Nisam posecivao doktora povodom ovog pitanja niti radio dodatna ispitivanja. Ne bolujem od nikakvih drugih bolesti i prilicno sam zdrav. Od losih navika prestao sam da pusim pre dve i po godine, a skoro sam prestao da koristim i marihuanu koju sam prilicno cesto koristio. Izvinite na duzini pitanja, ali krace vam ne bih mogao opisati svoj problem: ) molim za pomoc, unapred zahvalan: )

    Odgovoreno: 18. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Mislim da je sve kod vas prolazno, verovatno zbog strahova i situacije u kojoj se nalazite.
      sve ce to vremenom da se sredi.
      pokusajte ishranu da uskladite po krvnoj grupi i koristite dosta voca i povrca.
      pijte i dosta tecnosti.
      dobro je sto ste prekinuli sa pusenjem i marihuanom.