Molim vas da mi odgovorite -vezano za preporuku urologa-o odluci-ivu-dg. Ren 1 sin in obs cistae parapielicae susp. Kakav je to nalaz, jel bolan i da li smijem raditi nalaz ako imam varirajući pritisak, trošim aminol za aritmiju srca i hormonalne tablete, alergična sam na penicilin, strah me od nalaza zbog navedenih stvari, da li je to štetno za mene

    Odgovoreno: 14. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Ivu /intravenska urografija/je kontrastno rentgensko snimanje bubrega, uretera i besike.
      ranije su davani kontrasti koji su mogli da daju alergiju ali su sada oni cistiji i retko vise daju alergije.
      zbog alergije koju imate na penicillin neka vas doktor dobro proceni da li vredi rizikovati i da li je korist od snimanja vredna rizika od alergije.
      snimanje je nezamenljivo i dan danas posto daje anatomiju uroputeva ali i funkciju bubrega.
      medjutim sada ima i drugih snimanja koja mogu nadomestiti ivu.