Postovani, lijecim se od neplodnosti vec neko dugo vrijeme, zadji put kad sam uradio spermogram pojavili su se leukociti9x10/6-ml, zelio bih da cujem vase misljenje i dali zeludacna kisjelina utice na spermogram? Unaprijed vam veliko hvala!!!

    Odgovoreno: 13. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Povisen broj leukocita u spermogramu govori za infekciju.
      treba uraditi bakterioloske preglede i leciti infekciju ali zajedno sa partnerkom a odnosi za to vreme da budu sa
      zastitom.
      zeludacna kiselina direktno ne utice na spermogram ali ako u zeludcu imate helico bacter pylori,
      onda ona utice na kompletne imunoloske snage organizma pa vidite sa gastroenterologom da je
      izlecite.