Interesuje me da li eserihija koli moze da se nalazi u vaginalnom sekretu cak i kada je ii grupa sekreta u pitanju?? Problem sa eserihijom imam skoro tri godine s tim sto se pre tri godine pojavila i ja sam je izlecila pijuci aloju i nije je bilo dve godine. Medjutim, ponovo se pojavila pre godinu dana i vraca se skoro svaka tri meseca. Sto se tice terapije, nisam koristila antibiotike, jer znam da ne pomazu na duzi rok a i ne volim da pijem antibiotike i inace ih izbegavam, uglavnom su to bili cajevi i naturoplex zadnji put. Dodatna ispitivanja nisam radila, jer ne znam sta bih mogla da radim, nijedan doktor mi nije preporucio. Infekcija se ponovila pre mesec dana, nalaz je bio 100. 000 i osle dvonedeljnog koriscenja naturoplexa imam je ponovo 5. 000 u kubnom ml. Takodje bolujem od kamena i peska u buregu i to mi je nasledno, inace eserihiju nikada niko nije imao. Alkohol ne konzumiram, pusac sam ali pusim dve do pet cigareta dnevno. Veoma sam zabrinuta jer bih zelela u skorije vreme da pokusam da ostanem u drugom stanju a plasim se da je to nemoguce dok god imam ove probleme. Takodje zelela bih da znam da li partner mora da se leci??

    Odgovoreno: 14. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Cesto se eserihija ne moze kompletno izleciti. Postoje osobe koje ne poseduju antimikrobni protein
      u sluzokozi urogenitalnog trakta pa je kod njih nemoguca potpuna eradikacija ove klice. Zato se i ne daju
      stalno antibiotici u lecenju.
      potrebno je podizati imunitet pravilnom ishranom, izbegavanjem stresa, uzimanjem dosta tecnosti i
      biljnih preparata. . . .
      eserihija ne mora biti problem u trudnoci ako se sprovode gornje mere.
      ja od biljnih preparata preporucujem paraprotex ili urx, probiobalance, vital po krvnoj grupi. . .
      o istom se mozete obavestiti na www. Biobalance. Rs
      www. Neshacv. Com