Postovani dr. Bocokic, molila bih vas za misljenje i savet. Moja cerka ima 8 god. , od kako je posla u prvi razred poceo je da se javlja problem. Cesto joj se desava prilikom igre i smeha da pusti malo mokrace. Kaze da se to desava iskljucivo pri smejanju i igri i da pre toga nema potrebu da ide u toalet, ili je neposredno pre toga bila ali posle joj se ipak desi. Inace to se kod kuce ne desava skoro pa nikad. U skoli se desi i po nekoliko puta nedeljno. Bojim se da je to vec problem i da to moze pruzrokovati razne probleme, ako deca tako nesto primete moze se osecati lose. I ona je veoma zabrinuta, jer to ne radi svesno. Dok je bila mala apsolutno nismo imali nikada problem ni sa nocnim mokrenjem niti bilo sta slicno. Molim vas za vase misljenje i savet, i sta se moze uraditi sa ovim problemom. Srdacan pozdrav i hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Prvo iskljuciti neko organsko obolenje. Uradite laboratorijske preglede krvi/obavezno i glikemiju/ i mokrace ukljucujuci i urinokulturu, pa i ultrazvuk bubrega i besike.
      ako svi ovi nalazi budu uredni potrazite klinickog psihologa koji ce joj sigurno mnogo pomoci.
      to bi bio put.