Pocituvan doktore ve molam za odgovor na edno prasajne. Mojot soprug e 49 godini i od sekogas na nadvoresnata strana na testisite imase kako bubulici ispolneti so krv (modro plavi bubulici) , nikogas ne go bolat, no sega eda kako da se zgolemi i go boli duri i pri dodir do dolnio ves, istoto se sluci i pred nekolku godini i za vreme na bajnajne edna pukna istece krv i tolku, me interesira dali e nekoe seriozno zaboluvajne. Mnogu blagodaram srdecen pozdrav ana

    Odgovoreno: 11. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Dobro bi bilo da supruga vidi dermatovenerolog.
      uradite bris sa promene pa ce tacno da se utvrdi o kojoj se klici radi.
      posle toga je lecenje lako.