Kako se kod nas leci inkontinencija? Ne mislim na kegelove vezbe, jer mi ne pomazu. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Lecenje zavisi od tipa inkontinencije.
      postoje tri tipa inkontinencije.
      stresna/zbog promena u misicima karlice ili zbog promena u uretri/ kada se pri napinjanju nevoljno ispusta
      mokraca.
      urgentna inkontinencija kada postoji nagla -urgentna potreba za mokrenjem zbog grceva misica besike
      koje je nepoznatog uzroka ili pak posledica degenerativnih ili neuroloskih bolesti.
      i treci tip koji je mesoviti tip-kombinacija stresne i urgentne inkontinencije
      stresna incontinencija se leci vezbama, elektrostimulacijom, hormonalno a najbolji resultati se postizu operativnim lecenjem.
      urgentna inkontinencija se ne leci operativno.
      znaci treba da vam se odredi tip a lecenje posle toga. Uraditi urodinamiku.