Postovani doktore, ''lijevi'' testis mi je znatno manji od desnog (skoro pa duplo) . Dobio sam neku informaciju da rezultat toga moze biti neplodnost, jer valjda lijevi tetis je vazniji od desnog i on treba biti veci. Radio sam samo-pregled i nisam napipao nikakve ''kvrzice'', bolove uopste nemam, ustvari javi mi se 'tupi' (ne znam kako da ga opisem) bol al' nekako to ne mogu procijeniti na kojem je testisu, valjda na oba, mozda 2 puta godisnje, tupi bol koji prodje za minut-dva. Jos da vam napomenem da sam imao operaciju bruha kada sam imao 5 godina, imam 'rez' na ''lijevoj'' strani. Jako se ustrucavam posjetiti urologa, tako da bih vam bio jako zahvalan na vasem misljenju. Hvala unaprijed. Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Moguce da je promena -na levom testisu posledica operacije koju ste imali.
      oba testisa su podjednako vazna a za oplodnju je dovoljan samo jedan ispravan testis.
      prema tome ne brinite.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #81936

    • Hvala vam mnogo doktore, mnogo hvala!!! Sada se vec bolje osjecam, znaci nije opasno. Srdacan pozdrav iz banja luke