Postovani, u pripremnom postupku sam zajedno sa surgugom za vto (potpuno zapuseni jajovodi) . Svi moji rezultati su potpuno u redu, s tim da mi je na sva 3 spermograma (radjeni na oko 3 meseca) nepotpuna likvefakcija. Postkoitalni test je bio neuspesan. Na raznim stranim sajtovima sam nasao da to ima veze sa disfunkcijom prostate. Posebno sam se zabrinuo kada sam pre mesec dana saznao da mi otac ima kancer prostate. Takodje, imam kamenje u bubrezima vec 11 godina (mozda i to ima veze) . Molim vas za sto vise informacija i uputa kako likvefakciju dovesti na normalan nivo. S postovanjem, b.

    Odgovoreno: 11. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Likvefakcija je obicno produzena kod infekcija prostate pa to treba istraziti /uk, spermokultura, brisevi uretre/
      pogotovu sto spominjete kamenje bubrega koje moze biti izvor infekcije.
      carcinom prostate kod roditelja u ovom slucaju nije od znacaja.
      posto se inace spremate za vto likvefakcija i nije neki problem.