Poštovani doktore, u sklopu pretraga za operaciju koljena, radio sam i nalaz urina koji je pokazao da je u urinu prisutna bakterija morganella morganii. Gospodja koja radi u laboratoriju je rekla da to nije nista, samo da pijem vise tekucine. Zanima me je li mi pametno uraditi neke nove pretrage i sta znaci prisutnost te bakterije u urinu? Hvala, pozdrav!

    Odgovoreno: 08. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Morganella morgani je gram negativna bakterija koja je predstavnik tipicne oportunisticke bakterije
      koja izaziva infekcije kod imuno deficijentnih osoba. Normalno se nalazi u debelom crevu.
      ne treba da je lecite. Podizite imunitet.