Postovani, ponavljam pitanje 81830 i ovog puta dostavljam i spermogram. . Postovani, mozete li da mi pojasnite nalaz spermograma i preporucite terapiju. . Rezultati spermokulture uredni. . Test na chlamydia negativan. . Test na mycoplasmu i ureaplasmu negativni. . Imam 36 godina. . Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Raniji odgovor nije pod brojem koji ste dali.
      sledeci put kada budete radili spermogram da promenite laboratoriju.
      u prilozenom spermogramu je smanjen procenat pokretljivih spermatozoida a u delu
      spermograma koji pokazuje morfologiju po krugerovom kriterijumu je lako smanjen broj
      morfoloski ispravnih spermatozoida. Ovakav nalaz, ako se ne popravi, ne garantuje oplodnju prirodnim putem,
      ali za vto su nalazi odlicni.
      mozete pokusati pola do godinu dana da popravljate spermogram ako supruga za to ima vremena.
      u protivnom idite na vto.
      ako se odlucite za prvu varijantu predlazem sledecu terapiju: paraprotex 2x1 pre jela sest meseci,
      probiobalance tab. 1 dnevno sazvakati sest meseci, sirup polinesian noni 2x1 poklopac pre jela sest
      meseci. Resveratrol plus kapsule 1 posle jela sest meseci, power mins 1 posle jela sest meseci.
      za tri meseca kontrolni spermogram. Tada se javljate sa ispravnim brojem ovog odgovora.