Poštovani doktore, supruga i ja pokušavamo ostvariti potomstvo godinu dana. Uradio sam sledeće analize: 1. Spermogram: količina: 2. 5ml ph vrednost: 7. 8 spermatozoidi: 5 x 10 6/ml celom ejakulatu 12x 10 6 inicijalna fruktoza: 12. 5ml nađeno je 1-2 slabo pokretna i progresivna spermatozoida i dosta leukocita. 2. Bris uretre: nalaz je bakteriološki negativan i kultura na glivice negativna, chlamidia-negativa, mycoplasma i ureaplasma negativna 3. Urinokultura: nisu nađene bakterije 4. Uz testisa: izražene varikocele sa refluksom levo, signifikantne grupisane mikrokalcifikacije u levom testisu. Molim vas da mi pojasnite moje rezultate i pomognete u našem cilju. Zakazao sam kog dr. Urologa ali moram da čekam zbog gužve. Kod supruge je sve u najboljem redu. Veliko hvala! Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Osnovno je da mi se posalje izvorno spermogram a ne vase tumacenje. Niste dobro preneli procenat pokretljivih spermatozoida a o formi spermatozoida nema ni reci. Iz nalaza leukocita vidim da se ipak radi o infekciji
      koju vam nisu otkrili uradjenim pretragama. Treba uraditi spermokulturu pa ako se tu nadje uzrocnik, lecenje
      mora da bude obostrano. Po saniranju infekcije ako se spermogram ne popravi treba resavati i varikocelu.